Diriliş Ertuğrul 147. bölüm izle – Diriliş Ertuğrul 147. bölüm fragman

Son kısımda Beybolat’ın da işbirliği ile tuzağa düşürülen oba beyefendisi ve alpleri, büyük bir kıskacın içerisine girmiştir. Onlarında kim varsa öldüren düşmanlar, ortalığı kana bulamış, Turgut Alp’i ise ağır yaralamıştır. Evet, ağır yaralandığı gözlenen Turgut Alp ölecek mi? İşte, Diriliş Ertuğrul’un 147. kısım fragmanından birtakım malumatlar…

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 147.BÖLÜM TURGUT ALP ÖLDÜ MÜ?

Diriliş Ertuğrul, son kısmında Mergen ve Turgut’un ağır yaralanması, gözleri yeni kısım fragmanında çevirdi. Oba beyefendisinin en sağlam alplerini bir pusuda kaybetmek üzere olduğunu son kısmın akabinde yayınlanan yeni kısım fragmanında ise alpler hakkında detaylara nokta verilmedi.

Yeni kısım fragmanında ise oba beyefendisinin tutsak edildiği gözlendi.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL!UN 146. KISMINDA NELER OLDU?

Ertuğrul Beyefendi, tuzağa düşürdüğü Alıncak ve Dragos’u yakalamış, Alıncak’ı öldürüp Dragos’u ise idam etmek için Macellum’a çıkartmıştı. Dragos’un adamı kumandan Branas’la Dragos’u idamdan kurtarmak için plan yapan Beybolat, son anda kimliğinin açığa çıkmaması için plana uymamış ve Ertuğrul’un Alpleriyle birlikte Dragos’un yiğitlerine saldırmıştı. Böylelikle onun Albastı olduğunu bilen herkes ölmüş olacak ve Ertuğrul Bey’in kuşkularını ortadan kaldıracaktı.

Branas saldırdığında Ertuğrul Bey’in elinden kurtularak Ertuğrul beyefendiye saldıran Dragos, bu duruma evvelce hazırlı olan Ertuğrul Beyefendi tarafından Söğüt meydanında öldürülmüştü.

Pişmanlık ateşiyle yanan ve Ertuğrul Bey’den af dilemek için Söğüt’e gelen Bamsı, Gündüz’ü sıkıştıran Dragos’un adamlarına Pusatsız karşı koyarak Gündüz’ü kurtarmış ve ağır yaralanmıştı. Obada tedavisi yapılan Bamsı nedamet getirip Ertuğrul Bey’den özür dilemişti.

Ağabeyi Beybolat hakkında kuşkuları artan İlbilge, Ertuğrul Bey’in kurduğu oyuna destek vererek ağabeyini tuzağa düşürür. Bu tuzakla Albastı olduğu ortaya çıkan Beybolat’ı nasıl bir son bekliyor? Ağabeyinin Albastı kimliğini öğrenen İlbilge’nin vaziyeti ne olacak?

Halep’te yurt tutarak kardeşi Ertuğrul ile birlikte Bizans haddine gelmeyen Gündoğdu yıllar sonra Söğüt’e geliyor. Gündoğdu’nun Kayı obasına gelişi neleri değiştirecek? İki kardeşi Moğollara karşı girişilecek cenk yolunda ne üzere tehlikeler bekliyor?

Bir cevap yazın