Diriliş Ertuğrul son bölüm- Diriliş Ertuğrul 144. bölüm izle

Diriliş Ertuğrul’un son kısmı sonrası ekrana gelen 144. yeni kısım fragmanında tekrar aksiyon dolu dakikaların sinyali verildi. Dragos’un planlarına uyacağını düşünen oba beyefendisi, Albastı’nın bu sayede ellerine geçeceğini tabir etmiştir. İşte, Diriliş Ertuğrul’un son kısmında yaşananlar ve 144. yeni kısım fragmanı hakkında birtakım detaylar

DİRİLİŞ ERTUĞRUL’UN 144. YENİ KISMINDA NELER YAŞANACAK?

‘Has bir yiğidin en büyük varlığı davasıdır. Bu ulu dava uğruna makamlarından, her daim en yakınlarından vazgeçenler bu kutlu yolda yürüyebilir. ‘ öğüdünü evlatlarına veren oba beyefendisi, kısa müddette harekete geçmiştir.

Bamsı’nın Dragos’un tuzağına düştüğünü öğrendikten sonra kimi gelişmeler yaşanmıştır.

SON KISIMDA NELER YAŞANDI?

Ertuğrul Beyefendi, kurduğu tuzakla Alıncak’ı kendine akıllıca çekmiş ve onu yakalamıştır. Onu takip eden Beybolat Beyefendi ise “Albastı” kimliğinin ortaya çıkmaması için Alıncak’a öldürücü bir ok atıp ağır yaralamış lakin Ertuğrul beyefendi ve Alpları Alıncak’ı tedavi etmiştir. Pekala Alıncak, Beybolat’ın gerçek kimliğini itiraf edecek mi?
Öte yandan Ertuğrul Beyefendi şüphelendiği Zangoç’a bir oyun kurmuş ve onun Uranos’la kontağını ortaya çıkarmıştır. Ertuğrul Bey’in kurduğu tuzağa düşen Zangoç, Uranos’u Ertuğrul Bey’in tuzağına göndermiştir. Ertuğrul Beyefendi ise Uranos’u yakalamıştır. Pekala Uranos, Dragos’un Zangoç olduğunu itiraf edecek mi ?
Beybolat Beyefendi, Kayı obasında fitne çıkarmak için kardeşi Sırma’yı görevlendirerek Hafsa ve Selcan’ı birbirine düşürmeyi başarmıştı. Bamsı’nın Alpbaşılıktan azledilmesi ve Alplığı bırakmasıyla tansiyon artmış, Hafsa obadan göçmek istemişti. Hain oyunlarıyla kayı obasını yıpratmaya çalışan Beybolat’ın son oyunuysa Söğüt yolunda Bamsı’nın ailesine saldırarak Aybars’ı kaçırmak olmuştu. Bu durumu öğrenen Bamsı pusatına sarılmış ve oğlunu kaçıranların peşine düşmüştü. Evet Bamsı, oğlu Aybars’ı kurtarabilecek mi? Aybars yaşayacak mı?

Ertuğrul Beyefendi, Zangoç’u zindana attırmıştı. Zangoç zindana götürülürken beklenmedik bir formda Oğuz’u ve Melikşah’ı yaralamıştı. Evet Melikşah ve Oğuz hayatta kalabilecek mi? Zangoç’un gerçek kimliği ortaya çıkacak mı?

Bir cevap yazın