Ünlü oyuncu Cengiz Sezici hayatını kaybetti

ÜNLÜ oyuncu Cengiz Sezici 69 yaşında hayatını kaybetti. 69 yaşındaki Cengiz Sezici dün akşam saatlerinde nefes darlığı nedeniyle Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Sezici, burada yapılan tüm müdahalelere karşın sabah saatlerinde hayatını kaybetti. Sanatkarın cenazesi yakınları ve sanatçı arkadaşları tarafından hastanenin morgundan alınarak Karacaahmet Gasilhanesi’ne götürüldü.

40 YILLIK DOSTUM GİTTİ
Sanatçı Işık Sürer, “1979 yılında birlikte başladık. Cengiz, ben, Menderes, Aytaç Arman. Çalışmadığımız halde biz bu türlü bir dörtlüydük. Aytaç’ı kaybettik. Artık Cengiz’i kaybettik. 40 yıllık dostum gitti. Sahiden çok üzgünüm. Tedavi görüyordu. Çok düzgündü. Dün gece kötüleşmiş konutta. Sabaha karşı vefat etmiş. Çok bed olduk” dedi.

Menderes Samancılar ise, “Cengiz 40 yıllık dostumuzdu. Birebir haneleri paylaştık. Birlikte çok yollar yürüdük. Çok sinemalar çektik. Yani acı tatlı günler yaşadık. Ahir buraya geldik. Yerküre hoşu, bir arkadaşımızdı. Kendisine hiç bakmadı. Kendisine hengam ayırmadı. Bu türlü olmasını hiç istemiyorduk. Hesapsız bir biçimde aramızdan gitti. Bizi çok üzdü. Bizi yaralı bırakıp gitti” dedi. 
Sanatçı için yarın saat 13.00’da Beyzade Atlas Filmi’nde düzenlenecek merasimin akabinde toprağa verilmek üzere Adana’ya gönderilecek

 

– İstanbul

Menşe: DHA

Bir cevap yazın